Moda męska

Modnie i praktycznie na plaży – wybór męskich kąpielówek

Plaża – czy ktoś wierzy, czy nie – także jest wybiegiem mody. Opalone ciała, letnie stylizacje oraz ciekawe dodatki to standard. Dotyczy to także panów, którzy, zastanawiając się, jak wybrać kąpielówki męskie, zdecydowanie mają w czym przebierać. Co zrobić, by dobrze się w nich prezentować? 

Które kąpielówki są najlepsze? 

Nie da się odpowiedzieć na pytanie, które rodzaje kąpielówek są jednogłośnie najlepsze. To właśnie spory wybór sprawia, że każdy może wybrać coś dla siebie – zarówno w kwestii estetyki (kolory, wzory), jak i konkretnych fasonów. Za najbardziej uniwersalne uważane są szorty, które zwykle sięgają do połowy uda, nadają się zarówno do pływania, jak i noszenia na co dzień, a także dobrze prezentują się na każdej sylwetce. Podobne do nich są bermudy, które często wybierają panowie, ceniący sobie wygodę oraz pewnego rodzaju intymność. Ten rodzaj kąpielówek zakrywa najwięcej ciała – szerokie nogawki do kolan oraz regulowane sznurki w pasie sprawiają, że z powodzeniem są noszone także jako strój letni wraz z t-shirtami. 

Bokserkami, slipami oraz kąpielówkami dostosowanymi do uprawniania sportu w wodzie, rozpoczyna się klasyfikacja ze względu na elastyczność oraz przyleganie do ciała.  Te typy bielizny plażowej są szczególnie doceniane przez mężczyzn, którzy większość czasu spędzają na pływaniu. Takie kąpielówki nie krępują ruchów i ograniczają ryzyko zsunięcia się ich w wodzie. Dobrze dobrane doskonale leżą na ciele, zapewniając mu komfort podczas aktywności fizycznej. Trzeba dodać, że w bokserkach i slipach nie ma szansy na zatuszowanie np. masywnych nóg lub wystającego brzucha. Te pierwsze mają tendencję do wizualnego skracania nóg, więc niewysocy panowie mogą się wydawać jeszcze bardziej niscy, niż są w rzeczywistości. Podsumowując, każdy z rodzajów kąpielówek jest dobry, jeśli tylko posiada odpowiedni rozmiar oraz jest dobrany według postury ciała i własnego gustu. 

Rozmiar? Lepiej czytać tabele rozmiarów  

Jedną z kluczowych kwestii, o której należy pamiętać, wchodząc do sklepu jak Intimiti po zakup męskich kąpielówek, jest to, że rozmiar nigdy nie jest jednoznaczny. Kierowanie się swoim standardowym numerem z metki nie jest idealnym rozwiązaniem, bowiem często bywa tak, że tzw. M-ka w jednym sklepie jest XL-ką w drugim miejscu. Najbardziej rozsądne jest więc sprawdzanie tabeli rozmiarów, według której można porównać swoje wymiary ciała z rozmiarówką danej kolekcji lub marki. Wyjątkową ostrożność należy zachować, kupując kąpielówki przez witryny internetowe. O ile w sklepach stacjonarnych możliwe jest przymierzenie produktu oraz osobiste sprawdzenie jakości materiału, rozciągliwości oraz przeszyć, w wirtualnym świecie można polegać tylko na zdjęciach i opisie. Nie oznacza to, że zakupy internetowe są złe – często to właśnie na stronach można dowiedzieć się najwięcej, zapoznać się z opiniami innych użytkowników i przeczytać dokładny skład materiałowy. Wybierając ten rodzaj zakupu, należy jednak być uważnym i korzystać ze sprawdzonych i bezpiecznych witryn, które zapewniają bezproblemowy kontakt oraz łatwe transakcje płatnicze. 

Co nad wodą nie wygląda dobrze? Plażowe gafy stylizacyjne 

Chcąc się dobrze prezentować podczas wakacji, wielu panów decyduje się na skrajne połączenia stylizacyjne. Mimo, że urlop rządzi się swoimi prawami, pewne rzeczy zwyczajnie nie wyglądają dobrze i lepiej ich unikać. Wśród nich jest m.in. wybór kąpielówek w kolorze białym. Ten teoretycznie uniwersalny kolor nie jest dobrym wyborem na odpoczynek nad wodą. Po pierwsze, jasne kąpielówki wyglądają jak zwykła bielizna, a po drugie, istnieje spore prawdopodobieństwo, że pod wpływem wody, staną się niemal przezroczyste. Na plaży należy także wystrzegać się noszenia skarpet. To nie miejsce na taki dodatek – nawet jeśli pasują kolorystycznie do kąpielówek. Wyjątkiem jest włożenie ich do butów sportowych. Oczywiście zbyt ciasne slipy lub zbyt luźne bokserki to także nienajlepsza recepta na wakacje – psują ogólną prezencję oraz wprawiają w zakłopotanie podczas aktywności. 

Jak wybierać kąpielówki męskie? Wystarczy zrobić mały przegląd ofert przed zakupem, by wiedzieć, w czym ciało prezentuje się najlepiej.