Buty damskie

Botki damskie

Botki to dziś obuwie które nosi się cały rok. Jesienią i wiosną są to idealne buty przejściowe, zimą pomagają przetrwać pierwsze mrozy, natomiast latem są uzupełnieniem festiwalowego looku. Zależnie od stylizacji botki mogą być tylko tłem dla reszty stroju, ale mogą grać też pierwsze skrzypce. 

Jak wybrać botki damskie aby nie skracały nóg?

Botki to bardzo uniwersalne obuwie – https://arturovicci.pl/botki i dlatego jest tak lubiane przez kobiety na całym świecie. Niestety pośród wszystkich swoich zalet mają też jedną wadę: nieumiejętnie dobrane mogą bezlitośnie skrócić nogi, a tym samym zniekształcić całą sylwetkę. Zatem jak wybrać botki aby nie zrobić sobie krzywdy? Przede wszystkim warto kierować się jedną zasadą, a mianowicie dobierać buty do koloru spodni. Gdy nie jesteśmy pewne danego modelu zawsze warto zestawić je ze spodniami tej samej barwy- będzie to rozwiązanie bezpieczne i eleganckie. Przykładowo gdy zdecydujemy się na klasyczne czarne botki, połączmy je z czarnymi spodniami- w takiej konfiguracji nie ma mowy o wpadce. 

Fason

Kolejnym istotnym elementem jest fason wybranego przez nas buta. Botki niskie z szeroką cholewką, świetnie sprawdzają się zestawione z wąskimi spodniami czy leginsami, a jeszcze lepiej  gdy latem dobierzemy do nich krótkie szorty- jednak warto pamiętać, że taki look najlepiej wygląda na wysokich osobach. Jeśli chcemy dodać sobie kilka centymetrów wzrostu, lepiej postawić na tradycyjną wąską cholewkę. Właśnie takie wąskie botki najbardziej lubią towarzystwo rozszerzanych spodni a jeśli dodamy do tego obcas to świetny wygląd mamy gwarantowany.