Dodatki

JAK UBRAĆ SIĘ NA SNOWBOARD I NIE ZMARZNĄĆ?

Jednym z najczęstszych błędów popełnianych przez początkujących amatorów tego sportu, jest nieodpowiedni ubiór. Często na stokach możemy spotkać osoby jeżdżące w jeansach i zwykłej kurtce. Bawełna, z której zrobione są spodnie, bardzo szybko absorbuje wodę, a towarzysząca niska temperatura sprawia, że ulega zamarznięciu. Można się bardzo szybko wyziębić, a co za tym idzie, przyjemność z jazdy nie będzie już taka sama. Co wziąć pod uwagę, wybierając się na deskę snowboardową? Czytaj dalej!

JAK UBRAĆ SIĘ NA SNOWBOARD?

Sprzęt, czyli kask, deska, wiązania zawsze można wypożyczyć. Jednak posiadanie własnych ubrań oraz akcesoriów (np. bandana na snowboard) będzie dużo wygodniejsze, jak i po prostu tańsze.

Zawsze przydadzą się na następny sezon. Jakie zakupy warto zrobić?

  • Kurtka snowboardowa — ma za zadanie chronić nas przed przemoczeniem oraz zapewnić ochronę przed zimnem. Warto zwrócić uwagę na parametry (przepuszczalność i nieprzemakalność).
  • Spodnie snowboardowe — podobnie jak kurtka mają najczęstszy kontakt ze śniegiem, odporność na różne uszkodzenia mechaniczne, przepuszczalność i nieprzemakalność będą głównymi parametrami podczas zakupu.
  • Rękawice snowboardowe — powinny wytrzymać częsty kontakt z podłożem i mieć usztywnione nadgarstki, zapobiegnie to kontuzji podczas upadku.
  • Inne przydatne akcesoria — mogą to być różnego rodzaju ocieplacze, bielizna termoaktywna, gogle.

Odpowiednie zabezpieczenie się przed warunkami panującymi na stoku pozwoli cieszyć się jazdą oraz czerpać naprawdę dużą satysfakcję szusując po śniegu.

Nawet zwykła bandana potrafi poprawić komfort jazdy.