Moda damska

Jaki materiał kurtki zimowej będzie najcieplejszy?

kurtka zimowa

Kurtki zimowe mają spełniać przede wszystkim jedno zadanie – być na tyle ciepłymi, aby komfortowo można było przebywać w nich na otwartym terenie. Jednak dla spełnienia tego warunku muszą zostać wykonane z odpowiednich materiałów. Jakie z nich będą najlepszym wyborem? Warto się temu przyjrzeć.

Jakie materiały wierzchnie warto wybrać?

kurtka zimowa damska puffer

kurtki zimowe damskie dostępne w sklepi Yups

Kurtki zimowe damskie są tworzone z wielu różnych tkanin i materiałów, które zazwyczaj dzieli się na dwa podtypy, a więc te, które znajdują się na zewnątrz, jak i wewnętrzne.

Jakie materiały wierzchnie są najpopularniejsze?

  • Poliester – tworzywo to jest odporne na działanie warunków atmosferyczne, co jest szczególnie ważne w przypadku zewnętrznej części kurtki. Jednocześnie jest też bardzo wytrzymałe.
  • Poliamid – kurtka zimowa damska wykonana z tego materiału najczęściej będzie miała w sobie dodatkową warstwę impregnacyjną, co poprawia jej właściwości hydrofobowe. Co ważne dla wielu osób, materiał ten nie elektryzuje, jak poliester.
  • Lycra i spandex – dodaje się je najczęściej do innych materiałów, a dzięki nim kurtka jest miła w dotyku.

Ocieplina, czyli jaki materiał wewnątrz?

Ocieplina jest tworzywem, które pozwala na zachowanie odpowiedniego ciepła organizmu, a znajduje się wewnątrz kurtki. Dziś najczęściej używa się poliestru, gdyż świetnie ociepla, jednak ma jedną kluczową wadę – nie przepuszcza powietrza, przez to bardzo łatwo można się przegrzać.

Dobra kurtka zimowa damska może być również wypełniona naturalnymi materiałami, które nie będą miały wad poliestru, jednak również zabraknie im jego nieprzemakalności. Wybór w dużej więc mierze zależy od warunków atmosferycznych, na które będzie narażona dana kurtka.