Moda damska

Co spakować na wyprawę w góry

czerwona bluza młodzieżowa - stylizacja damska

Nie każdy ma w szafie zestaw ubrań na wyprawę w góry. Jeżeli górskie wędrówki uprawia się tylko i wyłącznie od czasu do czasu, zwyczajnie można mieć braki w ubraniach stricte sportowych nadających się na trekking. Na szczęście Prawie każda kobieta w swojej garderobie znajdzie podstawowe elementy, proste ubrania, które sprawdzą się również w górskich warunkach.

Bluzy młodzieżowe damskie

Bluzy damskie będą idealną bazą dla stylizacji do wyjścia w góry. Najlepiej wybrać bluzę wykonaną z bawełny, aby pozwalała skórze naturalnie oddychać, pod spód dobrze jest jednak założyć termoaktywną bieliznę. Bluzy młodzieżowe damskie z kapturem to natomiast najlepsza rzecz na wyjście w góry podczas wietrznej pogody. Tak naprawdę każda dodatkowa warstwa ochrony dla uszu i głowy bardzo się wtedy przyda. To właśnie między innymi dowód na to, że modne bluzy damskie powinny znaleźć się w szafie każdej kobiety, nawet tej nie przepadającą za aktywnością sportową.

Proste klasyczne jeansy

Proste dżinsowe spodnie mogą być dobrą alternatywą na typowo sportowej odzieży w górnym. Warto jednak wybrać model trochę luźniejszy, a zatem takie jeansy, które nie będą krępowały ruchu i nie spowodują na przykład otarć. Jeżeli nie ma się wygodnych spodni na wyjście w góry, naprawdę nie trzeba rezygnować z takiego sposobu spędzania czasu, bo zwykłe dżinsy też dobrze sprawdzą się w tej roli. Najważniejszy element, na którym natomiast nie warto oszczędzać, to po prostu wygodne i komfortowe buty do chodzenia po górach. Całą resztą jak widać można natomiast znaleźć we własnej szafie.