Moda męska

Płaszcze męskie długie – jakie dobrze grzeją?

czarny płaszcz męski - widok

Płaszcz męski zimowy musi być przede wszystkim ciepły, choć nie każdy zwraca na to uwagę. Pamiętajmy, że nie tylko wygląd płaszcza jest ważny, musi grzać, aby nie było nam zimno. Choć na rynku wybór jest duży, niekiedy ogrom możliwości może utrudniać sprawę.

Płaszcz dopasowany do sylwetki

Płaszcze męskie długie powinny być dopasowane do sylwetki, warto mieć na uwadze również to, czy będziemy chodzić w nich również na co dzień, czy tylko na specjalne okazje do garnituru. Istotny jest krój, ale również materiał, z którego jest wykonany płaszcz. Dobrze sprawdzą się modele wełniane, przy czym oczywiście, nie trzeba się przejmować, jeśli w składzie znajdziemy domieszki innych materiałów. Ważne jest to, aby wełna stanowiła większość. Płaszcz nie może być zbyt ciasny w ramionach, należy zwrócić uwagę również na szerokość i długość rękawów.

Klasyczny w stonowanym kolorze

Większość płaszczy męskich zimowych ma stonowane, zachowawcze kolory, które nie rzucają się w oczy. To dobra propozycja dla osób, które cenią sobie ponadczasową elegancję. Wybierając płaszcz, warto postarać się o to, aby pasował do większości stylizacji.

Zwróć uwagę na podszewkę

Poszewka musi być wykonana z dobrego materiału, przeważnie jest śliska, żeby szybko i bez problemu można było włożyć płaszcz. Dobrze będzie, jeżeli podszewka będzie uszyta z wiskozy, acetatu, cupro, poliestrowa nie jest dobrym wyborem, ponieważ nie oddycha. Oczywiście podszewkę płaszcza można wymienić, warto zapytać o taką usługę u krawca, trzeba liczyć się z dość wysokimi kosztami.