Moda damska

Na co zwracać uwagę podczas doboru stanika

Dobrze dobrany stanik ma znaczenie nie tylko dla estetycznego wyglądu biustu, ale również dla zdrowia kobiety. Szczególnie panie obfitych piersiach muszą zwracać uwagę na to, jak dobrać stanik, by biust był ładnie wyeksponowany, ale też odpowiednio podtrzymywany. Dobrze dobrany stanik przeciwdziała opadaniu piersi i rozciąganie skóry na biuście i dekolcie. Poza tym ma również niebagatelne znaczenie dla zdrowia kręgosłupa. Panie z dobrze dobranym stanikiem rzadziej skarżą się na ból.

Jak dobrać stanik

Jeżeli ma się problemy z doborem stanika, warto jest poszukać salonu z usługą pomocy brafitterki. Brafitterka to osoba, która doskonale zna się na doborze staników. Pomoże zatem w ustaleniu odpowiedniego rozmiaru, dobierze również model stanika najbardziej odpowiedni dla konkretnej pani. Jeżeli trafi się na dobrą brafiterkę, tak naprawdę najlepiej od razu kupić dla siebie dwa lub trzy nowe biustonosze. Z pewnością będą leżeć idealnie.

Jak samemu dobrać stanik

Jeżeli jednak nigdzie w okolicy nie ma możliwości skorzystania z usługi brafitterki, trzeba samemu zabrać się konkretnie do rzeczy. Znalezienie odpowiedniego stanika na własną rękę naprawdę też jest możliwe, trzeba tylko uzbroić się w cierpliwość oraz chwycić w rękę metr krawiecki. To właśnie za jego pomocą trzeba zmierzyć się pod biustem, aby ustalić jaki jest tam obwód. W przypadku doboru stanika, od obwodu należy odjąć 5 cm, a w ten sposób otrzyma się informację o tym, czy trzeba kupić na przykład rozmiar 75 czy 80. W przypadku doboru miseczki, lepiej wziąć stanik z większym rozmiarem, bo to właśnie najczęściej zbyt płytkie i małe miski są powodem złego dopasowania biustonosza.

Jeśli chcesz więcej porad zajrzyj na: https://www.gorteks.com.pl/Jak-dobrac-rozmiar-biustonosza-cabout-pol-50.html