Buty damskie

Czy warto kupić buty na obcasie na zimę?

botki na szpilce czarne

Wiele pań bardzo lubi nosić buty na obcasie. Ale zwykle ogranicza się do noszenia tego typu obuwia w cieplejszych dniach lub tylko wiosną czy latem, kiedy na ulicach nie ma śniegu i lodu. Oczywiście są też osoby, które przez cały rok nawet w szczycie zimy noszą botki na obcasie i nie widzą powodu, aby zmieniać buty na takie o płaskiej podeszwie. Dlaczego jednym osobom jest wygodnie w takich chodzić a innym nie?

Obcas, obcasowi nie równy

Botki na obcasie dzielą się na wiele różnych modeli obuwia. Można znaleźć damskie na szpilce botki, które są bardzo eleganckie, ale mniej stabilne, choć i ubrane zimą mają swoje plusy. Bardzo dużo modeli obuwia na zimę ma szersze, ale stabilniejsze obcasy, w których tak nie czuć wysokości oraz noga się nie chwieje. Dlatego i na zimę można znaleźć buty ocieplane na obcasie, które pozwolą wygodnie chodzić.

Dlaczego szpilki?

Tak naprawdę wiele kobiet po przyjściu do pracy lub wysiadając z samochodu zimą przebiera buty. Do pracy idzie w butach bardziej nadających się na aktualne warunki pogodowe, a w pracy przebiera je na botki na szpilce. Jest to bardzo praktyczne rozwiązanie.

Ale szpilki mają tę przewagę nad innymi butami zimą, że ich obcas jest bardzo cienki, więc idąc po nieodśnieżonym chodniku można ten obcas wbić i dzięki temu się nie ślizgać na powierzchni, na której buty z płaską podeszwą ślizgać się będą. Niestety żadne botki nie będą nadawać się na wysoki śnieg z powodu krótkiej cholewki, ale na pewno nie można odmówić obcasom szpilkom funkcjonalności.

Dla kogo szeroki obcas?

Takie buty są wygodniejsze w noszeniu, bo stopa inaczej się układa w bucie. Jednak takie buty dla wielu osób są też bardziej praktyczne, ponieważ obcas nie wbija się w śnieg. Także panie, które podróżują komunikacją miejską częściej wybierają takie buty, ponieważ pozwalają one na bezpieczne stanie w tłumie innych podróżnych.