Moda męska

Ubrania patriotyczne szturmem zdobywają garderoby

W modowych trendach polskiej ulicy na dobre rozgościły się elementy garderoby, które odwołują się do symboli narodowych. Coraz większą popularność zdobywa biało-czerwona odzież z wizerunkiem polskiego godła i historycznymi cytatami. Nie brakuje też symboli, jakimi w historii oznaczały się ważne dla Polski formacje.

ubrania patriotycznePolska Walcząca, Armia Krajowa, Dywizjon 303, Żołnierze Wyklęci i Husaria to motywy, jakie najczęściej można spotkać na ubraniach patriotycznych. Nosi się je z dumą podkreślając swoje przywiązanie do kraju i narodu polskiego. Zdaniem niektórych środowisk, ubrania patriotyczne powinny znaleźć się w garderobie każdego Polaka, dla którego losy jego kraju nie są obojętne.

Po ubrania patriotyczne chętnie sięgają Polacy przebywający na emigracji. Polskie symbole narodowe umieszczone na poszczególnych elementach garderoby wzmacniają ich więź z ojczyzną i poczucie przynależności z polskim narodem. Noszą je przy okazji ważnych wydarzeń. Są to nie tylko święta upamiętniające historyczne losy kraju i Polaków, ale również aktualne wydarzenia z ich udziałem, np. różnego rodzaju rozgrywki sportowe. Nie brakuje tez osób, które swoją polskość podkreślają nosząc odzież patriotyczną na co dzień. W ich szafach królują koszulki, bluzy i różnego rodzaju akcesoria z odniesieniem do polskich symboli narodowych.