Moda męska

Płaszcze męskie odpowiednie dla różnych sylwetek

Nie tylko ubranie powinno być odpowiednio dopasowane do sylwetki, ale również odzienie wierzchnie. Kurtki męskie występują w tak wielu krojach, że każdy mężczyzna niezależnie od sylwetki może znaleźć coś odpowiedniego.

Kurtki  męskie dla figury jabłka

Decydując się na płaszcz panowie o figurze jabłka, czyli okrągłych ramionach i wystającym brzuchu, powinni pomyśleć o luźniejszym kroju, który nie będzie opinał ich sylwetki. Dobrze może się na dać płaszcz dwurzędowy, który nieco wyszczupli optycznie, jednak przy jego wyborze trzeba uważać by materiał nie opinał się na plecach, tworząc nieestetyczne linie. Najlepiej również stawiać na stonowane kolory, jednolite. Wzór przyciąga uwagę do niedoskonałości figury dlatego lepiej go unikać, wybierając kurtki wiosenne męskie w kolorze granatowym, czarnym czy ciemnym beżu.

Kurtki męskie dla figury gruszki

Panowie o szerokich biodrach, obszerniejszych pośladkach i brzuchu powinni wybierać kroje płaszczy o szerszych ramionach i klapach, dzięki czemu można uzyskać efekt zrównania proporcji górnej i dolnej partii ciała. Dobrze sprawdzą się w tym przypadku trencze z pagonami, a także tanie kurtki, tj. np. prochowce. Panowie o chłopięcej budowie ciała i figurze ołówka, wysocy i szczupli z nierozbudowanymi barkami, powinni wybierać z kolei wiosenne kurtki męskie z Dstreet.pl. Dzięki temu optycznie dodadzą ramionom wielkości, a dodatkowo podkreślą poprzez zapiętą dwurzędówkę szczupłą budowę ciała.

Niezależnie od sylwetki każdy mężczyzna może dobrze wyglądać w odpowiednio dobranym płaszczu. Codziennym stylizacjom dzięki odpowiednio dobranemu płaszczowi można dodać nieco elegancji.