Moda męska

Bluza patriotyczna – poradnik jak kupić?

 

Bluza patriotyczna to doskonały sposób, aby pokazać światu swoje odczucia. Dzięki nim wyglądamy ciekawie i na dodatek możemy czuć się dumni ze swojego pochodzenia. Jednak na co zwracać uwagę podczas wyboru bluzy?

1. Motyw bluzy patriotycznej

Przede wszystkim należy zauważyć, że najczęściej bluzy patriotyczne posiadają grafikę nawiązującą jakoś do ważnego wydarzenia, postaci czy symbolu. Możemy spotkać zatem patriotyczne bluzy (zobacz przykład) z dywizjonem 303. Małym Powstańcem, symbolem Orła Białego, datą powstania warszawskiego itd. Z tym faktem wiążą się dwie sprawy…

Otóż na pewno należy dobrać motyw, który nam naprawdę odpowiada. Przykładowo jeśli zawsze ceniliśmy wartości husarii – weźmy bluzę patriotyczną z husarią.

Druga sprawa to fakt, że warto mieć wiedzę na temat wydarzenia, które jest jakoś przedstawione na naszej bluzie Jeśli nie będziemy wiedzieć, czym był Dywizjon 303 przedstawiony na naszej bluzie, to kiepsko będzie to o nas świadczyć.

2. Dopasowanie do reszty szafy

Warto także zdać sobie sprawę z faktu, że posiadanie bluzy, której nie będziemy mieć jak nosić, raczej nie przyniesie nam dużo satysfakcji. Dlatego przed zakupem należy rozważyć, czy na pewno ta akurat bluza patriotyczna będzie nam pasowała do większości naszej szafy i czy będziemy mieli ją do czego zakładać.

Oczywiście należy także mieć na uwadze to, jak sami w tym wyglądamy. Przykładowo bluzy patriotyczne z ogromnymi grafikami mogą średnio dobrze wyglądać na drobnych osobach.