Moda męska

Dlaczego marynarki męskie tak bardzo służą sylwetce?

marynarki meskie

Jeśli trzeba wybrać coś, co nadaje sylwetce fantastycznego kształtu i szyku, to na pewno jest to marynarka. Bez względu na styl, jeśli jest uszyta na miarę bądź dobrze dopasowana, pozwala właścicielowi prezentować się znakomicie w niemal każdych okolicznościach. W czym więc tkwi sekret tego efektu?

Proporcje są najważniejsze

marynarki meskieMarynarka to ubiór, który nadaje prostych i czystych linii tam, gdzie inne elementy garderoby bardzo się marszczą. Szlifuje ramiona, poprawia proporcje, zachowuje się jakby była częścią noszącego ją właściciela a nie ciałem obcym, które odstaje za bardzo w jednym czy drugim miejscu.  Z tego powodu marynarki sportowe bardzo chętnie wkradają się do pracy, klubu czy na spotkania ze znajomymi. Poczucie elegancji oraz swoboda ruchów dodają dziarskości każdemu mężczyźnie.

Jednocześnie, marynarka nie jest ubraniem, które można od kogoś pożyczyć w pilnym przypadku. Aby spełniała swoją rolę, musi być ona jak najlepiej dobrana do wymiarów posiadacza, gdyż każde niedopasowanie mogłoby zniweczyć efekt. Bardzo ważna jest jej jakość, ponieważ byle jak uszyte okrycie nie ma szans prezentować się dobrze. Marynarki męskie dają dużo wolności w doborze stylizacji, ale trzeba robić to z głową!

Nie ma wątpliwości, że marynarka jest najsprytniejszą rzeczą w męskiej szafie i warto czasem porzucić dla niej wygodną bluzę. Posiadając jeden uniwersalny model, można łączyć go na wiele ciekawych sposobów z bardziej wymyślnymi dodatkami, a przy tym wszystkim czuć się luźno i swobodnie.