Moda męska

Dres jako alternatywa codziennego ubioru

Ubranie dresowe powstało jako ubiór sportowy, w którym każdy amator wzmożonego wysiłku fizycznego mógł poczuć odpowiedni komfort i swobodę wykonywanych ruchów. W drodze rozwoju tego rodzaju odzieży powstały specjalne odmiany na przykład do biegania, do uprawiania sportów walki do gimnastyki i na siłownię. Dzięki temu dres jeszcze lepiej wspierał użytkownika w trakcje jego ulubionej aktywności.

 

Dres na co dzień

W szafie niemalże każdego mężczyzny znajduje się jego ulubiony dres, który może być założony nie tylko na sportowe okazje ale na przykład na wspólny spacer ze swoją rodziną. Dresy męskie już nie tylko kojarzą się z subkulturą, ale stały się wyznacznikiem aktywnego mężczyzny.

Stało się tak dzięki temu, że producenci odzieży sportowej kładą nacisk nie tylko na funkcjonalność, ale również na odpowiedni styl dopasowany do aktualnie pasującej mody. Komplety dresowe męskie to obecnie szeroka gama najróżniejszych wzorów oraz fasonów.

Połączenie jeansów z bluzą sportową nie kojarzy się już z kiczem, a ich dobre dopasowanie sprawi, że mężczyzna wygląda w nich modnie oraz korzystnie.

Dresy jako uniwersalna odzież

Oczywiście dres sportowy nie sprawdzi się na uroczyste imprezy, ale już na wieczorne wyjścia dużo mężczyzn decyduje się założyć funkcyjną koszulkę wraz z modnymi spodniami i komfortową, dresową bluzą.

Do tego jeżeli mężczyzna posiada odpowiednie wyczucie łączenia ubrań to sukces modowy gwarantowany.

Istnieją również ubrania, które nie są dresami, a które swym fasonem nawiązują do nich, do takiej hybrydy można zaliczyć popularne ostatnio joggery, czy kamizelki wyprodukowane z materiału dresowego.