Buty sportowe

Najważniejsze informacje o Vansach

vans buty

Każdy nastolatek marzył o tym, żeby je mieć i odkładał kieszonkowe, żeby kupić wyczekane buty dla skateboarderów. Mowa oczywiście o kultowych i ponadczasowych butach Vans. Podbiły one serca milionów ludzi na całym świecie. Czym się wyróżniają na tle innych marek? Co mają w sobie tak wyjątkowego, że już od ponad pół wieku są przedmiotem pożądania?

Oryginalny design

Vans obuwie zostało zaprojektowane z myślą o osobach wyczynowo jeżdżących na deskorolkach (firma miała nawet program związany z finansowaniem budowania skateparków). Dlatego są bardzo wygodne i stabilne. Jednak to ich wygląd jest przede wszystkim atutem – siła tkwi w prostocie. Współcześnie buty skate Vans dostępne są w wielu modelach, ale łączy je jedna linia projektowa. Wśród najpopularniejszych serii można wymienić lekkie trampki, bardziej masywne buty z wyjątkowo grubym językiem i tak zwane slip ony – czyli buty bez sznurówek, wciągane na stopy. Vans produkuje także inne akcesoria, jak chociażby odzież i plecaki. Charakterystyczne jest logo marki, które pozostało niemal niezmienione od czasu powstania firmy. Jednym ze stałych motywów jest także szachownica, która pojawia się na wybranych modelach obuwia.

Bogata historia

Każdy kto zastanawia się nad zakupem butów Vans, powinien zapoznać się z historią powstania marki, która sięga aż 1966 roku. To właśnie wtedy pierwsza para kultowego obuwia opuściła taśmę produkcyjną i „zawładnęła” światem mody młodzieżowej.