Moda damska

Na co zwrócić uwagę, kupując damską koszulę?

turkusowa koszula w kratke

Koszule damskie cieszą się sporą popularnością wśród kobiet starszych i młodszych ponieważ pozwalają stworzyć eleganckie i szykowne stylizacje na różnego rodzaju okazje, do pracy i na co dzień. W związku ze zbliżającym się ciepłym okresem w roku, wiele pań zechce odświeżyć garderoby i kupić sobie nowe koszule. Na co zwracać uwagę podczas ich wyboru? Poniżej kilka istotnych podpowiedzi.

Damskie koszule – na co zwrócić uwagę podczas zakupu

Pierwszym ważnym czynnikiem podczas wyboru koszuli damskiej powinien być jej krój. Elegancka koszula nie powinna być ani zbyt obcisła (to wygląda mało elegancko), ani zbyt obszerna (dodaje to figurze kilogramów). Warto wybrać delikatnie luźniejszy rozmiar, ale zwrócić uwagę, by krok był taliowany. W ten sposób koszula podkreśli atuty figury w dyskretny sposób.

Tkanina

Ważne, by koszula była uszyta z tkaniny.naturalnej, która pozwala skórze oddychać. Idealnie sprawdzają się koszule damskie uszyte z lnu i bawełny. Są droższe od tych ze sztucznych tkanin, ale komfort ich noszenia jest nieporównywalnie lepszy. Cenią to szczególnie osoby, które bez względu na porę roku muszą codziennie zakładać do pracy koszulę. To właśnie re z tkanin naturalnych pozwalają przez cały dzień czuć się świeżo, bo człowiek mniej się w nich poci.